אפריל 7, 2020
  • 433
  • 0

במהלך גיל ההתבגרות הגוף עובר שינויים מורפולוגיים רבים המשנים את השליטה עליו. בזכות אימוני טאיקוון –דו  ניתן להחזיר לעצמנו את השליטה בו, עיסוק הדיציפלינה מבוסס על השגת איזון הנדרש לצורך לחינוכו הבריא של הגוף יחד עם הרמוניה עם המוח.
אימוני הספורט של טאיקוון-דו מפתחים את היכולות הגופניות של הגוף, בעיקר גורם הכוח. ישנם שני סוגים של כוח , הכוח מתפרץ, אשר מורכב בייצור הכמות הגדולה ביותר של הכוח בזמן הקצר ביותר האפשרי, ללא אובדן היעילות המוטורית, הכח בהתנגדות, כלומר, את היכולת לשמור על מאמץ תובעני באופן קבוע למשך פרק זמן מסוים, אשר מגביר מסה וכוח השרירים . במהלך גיל נערות וההתבגרות השינויים המתרחשים בגוף והתפתחות מבנית מאפשרים לנו לעבוד את גורם הכוח ולשלב אותו עם תרגילי גמישות. חשוב לגמישות בעבודה בשלב זה לתרום להתאוששות השרירים ולייצור רמה גבוהה יותר של כוח מתפרץ.


בספורט לחימה כגון טאיקוון-דו , קיימת האפשרות לעבוד דרך מגוון של מערכות על הסיבולת האירובית, כלומר, אימונים שכרוכים בעצימות נמוכות למשך זמן ממושך וקבוע. וגם על סיבולת אנאירובית , כזו העובדת עם תרגילים בעצימות גבוהה המקיימים את המאמץ בתקופות עבודה קצרות יותר. המתרגל צריך לכוון את אימוניו לקראת היכולת לטפל בעומסי עבודה בכדי לפתח סיבולת אירובית ואנאירובי וחייב לבצע פעילויות ספציפיות אשר עצימות ותדירות מותאמים אל המאפיינים הפיזיים של כל מתבגר לחוד. לכן חשוב והכרחי  להתאים את רמות הדרישה על מנת לשפר את המצב הפיזי בדגש מתמיד על המאמץ..   
***מתבגרים בגילאי 13 עד 17 חווים שינויים מורפולוגיים מאוד פתאומיים, ביניהם התפתחות שרירית ,פיתוח גוף וצמיחה של עצמות ארוכת וכתוצאה מכך הסתגלות שרירית הפרופריוצפטיבית . ההתפתחות הגופנית והפסיכומוטורית בגיל ההתבגרות משפיעה באופן לא רצוני על תפיסת הגוף והתנועות , ולכן יש לעבוד על איזון, יציבה, קואורדינציה וכוח על מנת ליצור מודעות לגוף ולהשיג שליטה בו. רמת הדרישה של הטאיקוון-דו עבור נכונות הביצוע של טכניקות יוצרת מודעות לגוף, אשר מערבת פחות שחיקה פיזית והפחתה ברמת עייפות.


אומנות לחימה זו דורשת טכניקות הגנה והתקפה מבוצעות עם הכוח הגדול ביותר בזמן הקצר ביותר כדי להיות יעילות. חשוב לציין שמשמעת וכבוד עבור הפעולות המוטוריות אקספרסיביות מעודדות אצל המתבגר מודעות הגופנית והרגלי בריאות התורמים לשימור הגוף.

כתוב תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

רוצה להיות מעודכן בהטבות ומבצעים?
הרשם לניוזלטר שלנו!

הרשם לניוזלטר שלנו!