אפריל 7, 2020
  • 297
  • 0

תהליך הלמידה הרגשית והקוגניטיבית של ילדים המתאמנים בטאיקוון-דו הינו מועדף הודות לעיסוק בדיציפלינה הזאת. ילדים בגיל בית הספר העוסקים בטאיקוון-דו הראו נוחות ביצירת קשרים חברתיים עם אנשים אחרים, שמירה על ריכוז במהלך הלימודים והפעלת שליטה על גופם ורגשותיהם.

הטאיקוון-דו לא רק מורכבת משילוב של טכניקות התקפה והגנה, אלא גם שואפת בכל עת להשגת שליטה עצמית, בה ילדים נלמדים שיש להשתמש בטכניקות אלה רק להגנה עצמית, במידת הצורך. באופן זה, ילדים מבינים באמצעות ההכשרה של אומנות הלחימה הזאת, את הערך הבסיסי של השימוש במילה לפתרון סכסוכים, וכי הדבר עולה על זה של פעולה גופנית, ולכן יש להימנע תמיד מאלימות מכל סוג, פיזית ומילולית.

אומנות זו בנוסף לאימון ופיתוח הגוף, מחנכת את רוח המתאמן על מנת לבנות אישיות המבוססת על הרמוניה וסובלנות. הפילוסופיה של הטאיקוון-דו מכילה חמישה עקרונות: אדיבות, יושר, התמדה, שליטה עצמית ורוח בלתי מנוצחת. עם זאת, שני ערכים נוספים כלולים בחינוך ילדים: אהבת אחים ומדע. לפיכך, על ידי לימוד עקרונות אלה, התרגול של טאיקוון-דו מדגם את רוחו של הלוחם ומכין אותו להתמודד עם מצבים לא נוחים או קשים. בדרך זו הילד לומד לנצח, להפסיד, להתאושש מההפסדים ולהשיג שיפור אישי.

העיסוק באמנות לחימה זו מלמדת על שורה של חוקים והרגלים שעל ילדים לשלב ולכבד הן בשיעור ומחוצה לו. לדוגמה, מלמדים אותם להיות דייקנים, לברך את המורה שלהם ולהפגין באדיבות, להתלבש כראוי עם “דובוק” (חליפת אימון) ולחגור “טי”(חגורה צבעונית לפי דרגת המתאמן), להתייחס במדריכים ועמיתים בכבוד, לדאוג לחומרי עבודה ולמדים, לנהל אורח חיים בריא וכו ‘. באופן זה, טאיקוון-דו הופכת אנשים העוסקים בה לישרים ומועילים,אשר מתנהגים בינם לבין עצמם במשמעת וצדקנות.

בנוסף, טאיקוון-דו משפיעה לטובה על הלימודים והביצועים הבית-ספריים של ילדים, שכן לצורך הצלחה בשליטה בטכניקות נדרש פיתוח בגישה שכלית המבוססת על ריכוז והתמדה. כתוצאה מכך, המתרגל לומד למקד ולשמור על תשומת לב, מה שמגדיל בעקיפין את רמת הריכוז שלו, ויוצר הרגלים שיעזרו לו בלימודים ובמשימותיו.

העיסוק בספורט זה כרוך בשילוב עקרונות המעוררים ומחזקים את משמעת הילד, בא לידי ביטוי לראשונה, בביצועים מיטביים של בית הספר ושנית, בחיזוק האופי והיכולת למצב את עצמו עם חוסן בפני המצבים והבעיות השונות שמתעוררות לאורך החיים.

כתוב תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

רוצה להיות מעודכן בהטבות ומבצעים?
הרשם לניוזלטר שלנו!

הרשם לניוזלטר שלנו!