אפריל 7, 2020
  • 525
  • 0

טאיקוון-דו היא אחת מאומנויות הלחימה השלמות ביותר, מכיוון שהיא מאפשרת פיתוח ההתנהגות, על ידי חיזוק הרוח ואימוני הגוף והנפש. הרגלי האימונים בדיציפלינה הזאת מגיל צעיר מועילים מאוד לילדים, במיוחד עבור אלה שבין גילאי 3 ל-7 שנים. בשלב זה, בו ילדים לומדים בכיתות גנים או בכיתה א’ ומתחילים ליצור אינטראקציה עם אנשים אחרים, טאקוון-דו לא רק עוזרת בפיתוח כישורים מוטוריים בסיסיים, אלא גם עוזרת לרכוש מיומנויות של הגנה עצמית ומציאת קבוצת חברות החולקת אותם עקרונות וערכים.


תרגול של טאיקוון-דו מציג רכיב רוחני שמטרתו להשיג הרמוניה עם עצמנו ועם האחר. באמצעות הספורט הזה, מעודדים ערכים ועקרונות כמו חברות, כבוד ועבודת צוות אצל המתרגל, מה שמסייע לעצב את אופים של הילדים כך שילמדו לנהל אינטראקציה עם בני גילם בסביבה של סובלנות. בין אין ספור היתרונות של האומנות הזאת ניתן למצוא הגנה עצמית, שילוב בסביבה החברתית ויצירת חברויות בריאות. בנוסף, עיסוק באומנות הלחימה מעניק ידע ,שליטה בגוף ופיתוח יכולות אישיות, מה שמשתמע מכך שהילד צובר ביטחון עצמי כדי להיות מסוגל לתפקד בסביבה בה ה”אני “הופך להיות” אנחנו “.
פעילות מוטורית היא אחת מדרכי הביטוי הבסיסיות של הילד, דרך תנועת הגוף הוא מתבטא ומתקשר לעולם. טאיקוון-דו היא הפעילות האידיאלית עבור ילדים לרכישת כישורים גופניים, פיתוח מיומנויות קורדינטיביים ,איזון ולשיפור הרפלקסים שלהם. האומנות הזאת מורכבת מביצוע תנועות טכניות בדגש על שימוש בידיים וברגליים המעניקות זריזות לגוף. כתוצאה מלמידה זו, הילד יזכה בחיזוק טונוס שרירים, כוח וגמישות, תוך כדי ביצוע פעילויות פנאי.


פיתוח מיומנויות מוטוריות בסיסיות מוביל לכך שילדים יוכלו בבו הזמן לבצע בדרך נכונה טכניקות מעולם הטאיקוון-דו. עם זאת, חשוב לציין כי בילדים צעירים יש להתייחס לפיתוח הנכון של הטאיקוון-דו ברמה הטכנית באמצעות אימונים הכוללים משחקי קבוצות ואינדיבידואלים המעודדים את הילד להתגבר על מכשולים ולהשלים משימות. באופן זה, הילד ישלב בהדרגה כישורי ריכוז, תיאום ואיזון, כדי לבצע אסטרטגיות וטכניקות שונות המרכיבים את האומנות.
לסיכום, לתרגול אומנויות הלחימה יש לא רק השפעה חיובית על הפן הגופני, אלא גם על אופי המתאמנים. טאיקוון-דו מקנה ערכים, חינוך ומשמעת, המייצרים הרגלי התנהגות מאוזנים. במובן זה טאיקוון-דו עוברת מלהיות ספורט פנאי לאורח חיים הרודף צמיחה אישית והרמוניה בין גוף לנפש.

כתוב תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

רוצה להיות מעודכן בהטבות ומבצעים?
הרשם לניוזלטר שלנו!

הרשם לניוזלטר שלנו!